regulamin

REGULAMIN CZESKIEJ LIGII SEZON 2016/2017

1. Liga squash’a Scorpio Klub jest ligą otwartą i może do niej przystąpić każda osoba.
Uczestnictwo w lidze jest płatne przed 20 zł za rundę ligi, które rozgrywamy w każdą środę.

2. W każdej rundzie zawodnicy rozgrywają  spotkania systemem każdy z każdym.3. Mecze rozgrywane są w oparciu o ogólne zasady gry w squasha (szczegółowe przepisy dostępne są na stronie Polskiej Federacji Squasha www.pfs.com.pl.). Gramy na czas (ustalany w dniu turnieju, maksymalnie mecz trwa do 10min) Koniec pojedynku oznajmia syrena z 10sek poprzedzenie . Mecze sędziują sami grający bądź na prośbę grających osoba trzecia. Sytuacje sporne rozstrzyga koordynator ligi obecny podczas rozgrywek, bądź inny gracz wybrany przez zawodników. Uwaga – gramy dla przyjemności! Podstawową regułą Ligi jest granie bezpiecznie oraz fair play. ZAWSZE powstrzymujemy się od zagrywki gdy istnieje ryzyko uderzenia przeciwnika piłeczką bądź rakietą. LET zalecany jest w przypadku wszelkich sytuacji spornych. W przypadku gdy jeden z zawodników celowo „gra na czas” na swoją korzyść, przeciwnik może zgłosić taką sytuację sędziemu, w takim przypadku następuje strata punktu. Zagrywkę rozpoczyna osoba poszkodowana.

4. PUNKTACJA I WYNIKI.
Mecze punktowane są następująco:

Wygrywa zawodnik który w ciągu ustalonego czasu na mecz zdobędzie więcej punktów

Zasady punktacji:
– za wygrany mecz – 2 punkt
-remis -1 punkt
-w przypadku gdy dwóch zawodników ma taki sam bilans zwycięstw, decyduje bezpośredni pojedynek, następnie liczba małych punktów

Po każdej rundzie dokonana zostanie klasyfikacja za zdobycie kolejnych miejsc w grupach. Rozpoczynajac od I-go miejsca w gr. A- 30pkt., II-go 28pkt., III-go 26pkt. itd. malejaco do zawodnika w ostatniej grupie. Lige wygrywa zawodnik, ktory zdobedzie na koniec rozgrywek najwiekszą liczbę punktow TOP8 (uwzględniamy 8 najlepszych wyników z pośród 9 rund rozliczeniowych). Jeżeli 2 zawodników uzyska taki sam wynik TOP8 wygrywa ten, którego suma wszystkich punktów jest wyższa.

5. W dowolnym momencie trwania rozgrywek można zrezygnować z uczestnictwa w lidze. Osoba, która zrezygnowała będzie miała prawo uczestniczyć w lidze dopiero od następnej rundy. Po zamknięciu okresu rozliczeniowego danej rundy i rozstawieniu zawodników zgodnie z ostatnimi wynikami wszyscy zawodnicy będący w tabeli poniżej osoby rezygnującej z ligi awansują o jedno miejsce wyżej. Z racji zwolnienia jednego miejsca do Ligi może przystąpić osoba z listy oczekujących. Organizator ma prawo przydzielić „dziką kartę”.

6. Jeżeli na zakończenie rundy dowolnych dwóch zawodników w grupie ma taką samą liczbę punktów o dokładnej kolejności w tabeli zadecyduje wynik z bezpośredniego meczu.

7. Terminy rozgrywek Ligi-środa godzina 18.00.

8. Organizator ma prawo do wykonywania zdjęć i filmów dokumentujących przebieg rozgrywek
i innych wydarzeń związanych z Ligą Squasha. Zawodnicy zgadzają się na opublikowanie zdjęć, filmów i wyników Ligi.

9. Zgłoszenie zawodnika do Ligi jest jednoznaczne z jego oświadczeniem, że:
– zapoznał się i akceptuje regulamin klubu Scorpio Squash Klub i regulamin Ligi Squasha,
– zawodnik sam ponosi odpowiedzialność za wyrządzoną przez niego szkodę w stosunku do osób trzecich.